Katalogi www są to strony zawierające spis dodanych wcześniej stron (najczęściej dodanych przez samych właścicieli stron) uporządkowany według kategorii. Katalogi mają na celu promować strony internetowe w nich zawarte oraz pomagać innym użytkownikom w znalezieniu informacji, których nie potrafią się doszukać w wyszukiwarce. Innymi słowy katalogi stron są takim jakby “lokalnym spisem” witryn. Każdy katalog posiada funkcję wyszukiwania, która wyszukuje daną stronę w swoim indeksie na podstawie podanych przez użytkownika słów kluczowych. Katalogi dają użytkownikowi bardziej szczegółowe wyniki z danej dziedziny, natomiast właścicielowi strony daje szereg różnych zalet, które postaram się opisać w dalszej części tego wpisu.
Katalogowanie stron www

Każdy wpis w katalogu składa się z: tytułu, opisu strony oraz słów kluczowych zgodnych z tematyką strony. Dodatkowo podczas zgłaszania wpisu wybiera się jeszcze kategorię w której strona ma być zamieszczona. Po dodaniu wpisu jest on zazwyczaj moderowany, czyli sprawdzany przez administratora katalogu pod względem zgodności z regulaminem katalogu, poprawności oraz czy został zgłoszony do właściwej kategorii. W zależności od popularności katalogu oraz ilości dodawanych wpisów czas moderacji trwa zwykle od 7 do 14 dni. Po tym czasie strona zostaje opublikowana w katalogu lub usunięta, o czym zwykle informowany jest zgłaszający wpis mailem od administratora.

Właściciel strony(inaczej Webmaster) zamieszczając adres swojej strony w katalogu zyskuje dodatkowy link zewnętrzny, który polepsza popularność jego witryny w internecie. Poza tym zyskuję darmową reklamę swojego serwisu i co za tym idzie zyskuje wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Im więcej linków zewnętrznych ma dana witryna tym bardziej popularna staje się w internecie. Popularność danej witryny mierzy się wskaźnikiem PR(Page Rank), ale o tym napisze w innym wpisie. Katalogowanie strony jest najprostszym i zarazem najtańszym sposobem na polepszenie widoczności strony w internecie.

Tak więc zachęcam każdego do rozpoczęcia pozycjonowania swojej strony właśnie od katalogowania.

One Response to Co zyskujesz katalogując swoją stronę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.